24/09/2023

XVI Oldtimer galerija Maskavā

7.-10.oktobrī Maskavā izstāžu kompleksā “Krokus-Ekspo” risinājās jau 16. retro automobiļu un ar tiem saistīto priekšmetu izstāde – Oldtimer galerija. Tradicionāli tajā varēja aplūkot iepriekšējo gadu auto būves šedevrus – gan oriģinālā gan arī pārveidotā izpildījumā. Īpaši priecēja fakts, ka arī šoreiz pasākuma dalībnieku sastāvā bija pārstāvji no Latvijas – šoreiz Maskavā sevi reklamēja Rīgas Motormuzejs.

Īpašs stends bija veltīts vienam no šī gada apaļajiem jubilāriem – automobilim VAZ 2101 jeb tautā sauktajai “Kapeikai”. Savulaik cilvēki bija gatavi gadiem stāvēt rindā, lai savā īpašumā iegūtu šādu transportlīdzekli. Arī pēc 40 gadiem interese par šo automobili saglabājas, tomēr vairs tikai kā par stilīgu brīvdienu izbraukuma elementu.

Vēl lielāks iemesls atcerēties savu vēsturi bija Alfa Romeo – pirms 100 gadiem tika laists pasaulē pirmais automobilis, kurš nesa Alfa nosaukumu. Kompānijas vēsturē spilgti autosporta panākumi regulāri mijās ar bankrota draudiem, bet tās automobiļi šo gadu laikā ieguvuši ļoti plašu fanu loku visā pasaulē.

Tradicionāli būtisku izstādes daļu aizņēma militārā tehnika, ar to saistīts apģērbs un atribūtika. Līdzās pilnībā atrestaurētiem eksemplāriem bija iespējams aplūkot tehniku, no kuras saglabājies tikai nedaudz vairāk kā nosaukums. Kā apgalvo īpašnieki, no saražotajiem aptuveni 2000 eksemplāriem KRUPP L3 H163 pasaulē šobrīd ir saglabājies tikai viens.

Izstādē bija aplūkojami arī mūsdienīgi automobiļi (piemēram tjūningots Porsche Cayenne), kurus var nodēvēt vienīgi par nākotnes oldtaimeriem. Tāpat bija atrodami vairāki automobiļi, kuriem faktiski tikai virsbūves daļas varēja pieskaitīt retro kategorijai, kā, piemēram, iespaidīgi pārveidotais GAZ-21 kabriolets.

Par RETROTEHNIKA

Check Also

Youngtimer Rally Liepāja 2017

Youngtimer Rally Trases Diena 2017

Youngtimer Cars&Cofee 2017

Atbildēt